Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Nadace OKD hledá nejzajímavější projekty, hlasovat může každý

Nadace OKD hledá nejzajímavější projekty, hlasovat může každý

18.10.2012

OSTRAVA (17. října 2012) – Nadace OKD, jejímž zřizovatelem je černouhelná těžební společnost OKD, vyhlásila čtvrtý ročník soutěže o nejlepší neziskové projekty s názvem Ceny Nadace OKD. „Mezi námi žijí tisícovky lidí, kteří dělají užitečné věci pro své okolí. Většinou pracují zdarma nebo za minimální odměnu, jejich hlavní motivací je radost a dobrý pocit. Přínos pro společnost je výjimečný, poděkování se jim ale dostane jen zřídka,“ vysvětlil ředitel nadace Jiří Suchánek smysl ankety.

Nadační podporu loni získalo 190 projektů, které pomáhají hendikepovaným lidem, seniorům, dětem nebo životnímu prostředí. Odborná komise vybrala celkem 12 nejzajímavějších aktivit, tři z každého nadačního programu. Ty postoupily do finálového kola, ve kterém bude rozhodovat svými hlasy veřejnost. „Byla by škoda, kdyby loňské projekty zůstaly jen historií. Neziskovky a obce dělají aktivity pro lidi, a proto jsme veřejnost vyzvali, ať rozhodne o těch nejlepších,“ řekl Suchánek. Ti, kteří vyplní hlasovací formulář na webu www.nadaceokd.cz, mohou navíc vyhrát dvoutisícovou poukázku na sportovní vybavení.

Kromě čtyř otevřených kategorií nadace předá také další ceny. Za dlouhodobý přínos pro neziskový sektor ocení Osobnost roku, média ohodnotí v kategoriích Mediální čin roku a Pozitivní zpráva roku. Poslední kategorie – Srdcař roku – je určená pro zaměstnance OKD a dalších dárcovských firem nadace, kteří se po práci podílejí na činnosti dětských kroužků, sportovních klubů, organizací pro hendikepované nebo jiných prospěšných aktivit.

Přehled nominovaných projektů

Program Pro zdraví

 • Středisko rané péče SPRP Ostrava: Dítě patří domů
 • ADRA Frýdek-Místek: Podpora a rozvoj dobrovolnických programů
 • Šťastný domov, Kostelec nad Orlicí: Chráněná medodílna

Program Pro radost

 • Pod Svícnem, Frýdek-Místek: Sweetsen fest – umělci potřebným
 • Kulturní zařízení Ostrava-Jih: Řemeslo má zlaté dno
 • Dům kultury města Orlové: Svět loutek Galimortova divadla

Program Pro budoucnost

 • Klub zábavy a sportu Záolší: Táhneme za jeden provaz
 • ZŠ Karolíny Světlé Havířov: Monitoring ovzduší, vod a černých skládek
 • Baseball klub Snail Orlová: Dostavba baseballového hřiště – pálkařský tunel

Program Pro Evropu

 • Diakonie ČCE – středisko vMyslibořicích: Rozšíření domova pro klienty sAlzheimerovou chorobou
 • InHelp Milovice: Welness studio
 • Sociální služby města Třince: Likvidace zásobníku lehkého topného oleje Domova Sosna

Vladislav Sobol

mluvčí Nadace OKD

mobil: 725 595 417 e-mail: vladislav.sobol@okd.cz

Základní informace o Nadaci OKD

Nadace OKD vznikla v roce 2008, od té doby podpořila zhruba 1400 projektů celkovou částkou 240 milionů korun. Zařadila se tím mezi největší nadace v České republice, v moravskoslezském regionu je jednoznačně největším dárcem.

Ve svých čtyřech programech se zaměřuje na podporu zdravotních a sociálních projektů, rozvoj vzdělávacích a volnočasových aktivit, zlepšování životního prostředí a péči o hornické i lidové tradice. Pomáhá také organizacím s financováním přípravy žádostí o dotaci z Evropské unie.

Zřizovatelem a hlavním dárcem nadace je těžební společnost OKD. Mezi další dárce patří například společnosti New World Resources, OKK Koksovny a Green Gas DPB i firmy ze skupin AWT a RPG RE.

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012