Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Nadace OKD hledá nejlepší neziskový projekt a osobnost roku

22.10.2009

(Ostrava 22. října) – Projekty neziskových organizací, které byly prospěšné pro své okolí, a také lidé, jež pomáhají ke zlepšení života ostatních, si zaslouží nejen finanční ocenění v podobě grantů, ale také veřejné poděkování a úctu. To je hlavní motto prvního ročníku soutěžního klání o Ceny Nadace OKD, který dnes nadace vyhlásila.

Nadační podporu loni získalo více než 400 projektů neziskovek v programech Pro zdraví, Pro radost, Pro budoucnost a Pro Evropu. Všechny mohu usilovat o Cenu Nadace OKD, kterou získají autoři a realizátoři nejlepšího projektu v každém programu. „Byla by škoda, aby loňské aktivity zůstaly jen historií. Proto jsme se rozhodli ocenit nejlepší projekty, jež loni pomohly zpříjemnit život mnoha lidem na severu Moravy i v dalších regionech České republiky, a také výrazné osobnosti, které dávají práci v neziskovém sektoru kus svého života,“ vysvětlila předsedkyně správní rady Nadace OKD Petra Mašínová.

Do soutěže mohou organizace přihlásit všechny své projekty z roku 2008, které nadace finančně podpořila a které byly dokončeny do 30. června 2009. Vítěze jednotlivých kategorií vybere komise složená ze zástupců nadace, největších dárců, spolupracovníků, zástupců médií a respektovaných osobností. Porota bude posuzovat především pozitivní přínos projektu, jeho otevřenost, dlouhodobý efekt, způsob financování či prezentace na veřejnosti. Komise ale přihlédne také ke kvalitě a reputaci organizace samotné.

Kategorie Osobnost roku je volná, nominace do ní může poslat kdokoliv. Aktivity navržené osobnosti se přitom nemusí týkat nadačních projektů. „Lidé v neziskovém sektoru pracují hlavně srdcem, často zdarma nebo za symbolickou mzdu. Nečekají žádné famfáry, odměnou jim bývá vykonaná práce. Ale společnost by se bez jejich úsilí při péči o potřebné lidi a realizaci dalších užitečných aktivit neobešla, proto je důležité je ocenit a pomáhat jim,“ řekla Mašínová.

Neziskové organizace mohou nominovat své projekty i osobnosti písemně, e-mailem nebo prostřednictvím formuláře na webových stránkách www.nadaceokd.cz. Vítěze nadace ocení na slavnostním večeru v druhé polovině listopadu v Ostravě.

Vladislav Sobol

mluvčí Nadace OKD

telefon: 596 262 293

mobil: 725 595 417
e-mail: vladislav.sobol@okd.cz

web: www.nadaceokd.cz

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012