Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Nadace OKD finančně podpoří 64 projektů minigrantu Srdcovka

Nadace OKD finančně podpoří 64 projektů minigrantu Srdcovka

10.2.2016

KARVINÁ (10. únor 2016) - Nadace OKD vyhlásila dlouho očekávané výsledky minigrantu Srdcovka. Do 64 vybraných projektů v letošním roce rozdělí téměř jeden milion korun. Tento program je velmi oblíbený mezi aktivními zaměstnanci dárců nadace, kteří se ve svém volném čase věnují neziskovým organizacím.

„V pátém ročníku Srdcovky Nadace OKD celkem zaregistrovala 92 žádostí o podporu. Dvaaosmdesát projektů podali lidé z OKD, šest ze společnosti Green Gas DPB. Zbývající čtyři patřily zaměstnancům z jiných firem, ale bohužel nesplnily stanovené podmínky,“ upřesnila administrátorka minigrantu Srdcovka Zuzana Balická.

„Srdcaři“ nejčastěji žádali o podporu projektů zaměřených na sport. Mezi žadateli se objevila i celá řada nováčků.

„Každý projekt byl svým způsobem výjimečný, potřebný a zajímavý. Bohužel jsme ale všechny žadatele nemohli uspokojit. Hlavním kritériem, které nakonec o přidělení finanční podpory rozhodlo, byla kvalita zpracovaných žádostí. Kuriozitou je pak žádost, kterou jsme přijali 8 minut před uzávěrkou. Tento žadatel měl nakonec štěstí, jelikož jsme jeho projekt podpořili. Opravdu se ale nevyplácí nechávat vše na poslední chvíli,“ dodala Karolína Preisingerová, ředitelka Nadace OKD.

Podrobný seznam všech podpořených projektů v rámci programu Srdcovka pro rok 2016 naleznete zde.

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012