Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Nadace bude pomáhat i v roce 2024

Nadace bude pomáhat i v roce 2024

4.12.2023

KARVINÁ (4. prosinec 2023) – Nadace OKD spustí 4. prosince 2023 příjem žádostí v programu Pro region a také minigrantový program Srdcovka na rok 2024.

Grantový program Pro region směřuje podporu do organizací zaměřených na děti, seniory, hendikepované osoby, životní prostředí, vzdělání, kulturu a sport. O podporu mohou požádat neziskové organizace, které svůj projekt realizují na území měst a obcí Dětmarovice, Doubrava, Frýdek-Místek, Havířov, Horní suchá, Karviná, Orlová, Paskov, Petřvald, Staříč, Stonava, Sviadnov, Žabeň a nově také v obci Albrechtice. Maximální výše příspěvku je 250 000 Kč a vždy je vyžadována minimální finanční spoluúčast 20% ze schválené částky. Žádosti bude Nadace OKD přijímat od pondělí 4. 12. 2023 do 12. 1. 2024 přes grantový portál Grantys. Žadatelé mohou své projektové záměry či nejasnosti také konzultovat a to do 5. 1. 2024 telefonicky, online i osobně, kdy je vhodné se předem objednat. „Pro neziskové organizace jsme jakousi jejich jistotou a některé podporujeme již od samého počátku vzniku nadace. V nadaci si uvědomujeme, že podpora veřejně prospěšných aktivit je důležitá a nezbytná,“ uvedla Monika Němcová, ředitelka Nadace OKD.

Minigrant Srdcovka je vyhlašován jako každý rok, na den patronky havířů svaté Barbory, který letos připadá na pondělí 4. 12. 2023. Je určený všem zaměstnancům OKD, a.s., Green Gas DPB, a.s. a Green Gas Drilling, s.r.o. Srdcovka je mezi žadateli velice oblíbená. Patroni projektů, neboli srdcaři, mohou pro organizace, ve kterých aktivně působí, opět získat od 5 000 do 30 000 Kč. Projekty v programu Srdcovka se letos budou podávat prostřednictvím online systému Grantys a své žádosti mohou organizace odesílat od pondělí 4. 12. 2023 do 8. 1. 2024. Žadatelé mohou využít jako každý rok konzultací, které budou probíhat do 5. 1. 2024. „V letošním roce Srdcaři zvelebovali svá zázemí, uspořádali spoustu akcí, letních pobytových, ale i oblíbených příměstských táborů, nakoupili také mnoho nového vybavení, dresů a pomůcek. Je dobře, že jsou mezi námi lidé, kteří ve svém volném čase pomáhají dětem, seniorům, hendikepovaným lidem či ochraně zvířat a přírody,“ sdělila projektová manažerka programu Srdcovka Silvie Balčíková.

Podrobné informace o výzvách jsou dostupné na webových stránkách Nadace OKD a také na sociálních sítí jako Facebook, Instagram a Twitter.

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012