Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Na Festivalu v ulicích bude prodávat své výrobky devět chráněných dílen

Na Festivalu v ulicích bude prodávat své výrobky devět chráněných dílen

15.7.2011

OSTRAVA (15. července 2011) – Devět chráněných dílen se vystřídá od pátku do neděle na Festivalu v ulicích, který dnes začal jako doprovodný program Colours of Ostrava. Zdraví i hendikepovaní zástupci dílen budou lidem prodávat své výrobky i prezentovat vlastní činnost, to vše díky společnému projektu Nadace OKD a společnosti ArcelorMittal Ostrava.

Na ostravském Masarykově náměstí bude k mání například med a svíčky z včelího vosku z produkce medodílny sdružení Šťastný domov, netradiční hudební nástroje od Sociálního atelieru Tilia, Charita Opava bude prodávat keramiku, Asociace Trigon zase dřevěné a textilní výrobky. Charita Hlučín nabídne ruční papír nebo bižuterii, své výrobky představí také sdružení Effahta a Chrpa z Krnova nebo ostravská Charita svatého Alexandra. Zajímavostí budou masáže ve speciálním stanu, které zajistí hendikepovaní maséři z Tyflocentra Karviná.

„Rok 2011 je kvůli hospodářské situaci, snižování státních dotací i legislativním změnám pro chráněné dílny velmi náročný, proto jsme se letos rozhodli zaměřit svou podporu do této oblasti. Na pracovní integraci hendikepovaných jsme letos rozdělili kolem osmi milionů korun, čímž podpoříme stabilizaci a rozvoj více než třiceti chráněných dílen z celé republiky,“ vysvětlil letošní prioritu Nadace OKD její ředitel Jiří Suchánek. Aby nadace upozornila veřejnost na potřebnost chráněných dílen, pozvala některé z nich také přímo na Colours a další festivaly.

Vladislav Sobol

mluvčí Nadace OKD

telefon: 596 262 293
mobil:  725 595 417
e-mail:  vladislav.sobol@okd.cz

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012