Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Na bohumínském náměstí dnes začíná festival amatérských divadel

Na bohumínském náměstí dnes začíná festival amatérských divadel

12.6.2012

Bohumín (11. června 2012) – Náměstí T. G. Masaryka v Bohumíně se tento týden promění v netradiční divadelní scénu. Městská kulturní organizace K3 připravila pro obyvatele i návštěvníky Bohumína sérii šesti divadelních představení v podání amatérských divadel z Moravskoslezského kraje. Hlavním partnerem prvního ročníku Divadelního festivalu na náměstí je Nadace OKD.

„Festival přímo na náměstí přitáhne k divadlu i lidi, kteří třeba ještě nikdy nebyli na klasickém divadelní představení v sále. Venkovní atmosféra vybízí spíše k lehčím žánrům a právě náměstí dodává přehlídce pouťově-lidový charakter. Bude to velký svátek pro celé město,“ řekl Karel Balcar, ředitel agentury K3 Bohumín.

Přehlídka, která začne v pondělí v 19 hodin průvodem herců městem, nabídne také dva další programy. Pro začínající divadelníky připravují pořadatelé workshopy s tvůrci jednotlivých představení a především netradiční aktivitu pro fotografy. „Lidé mohou fotit atmosféru festivalu i jednotlivá představení, z jejich fotek budeme každý den připravovat fotogalerii přímo na náměstí. Odborníci navíc autorům poradí, jak mohou své fotky ještě vylepšit,“ dodal Balcar.

Pro Nadaci OKD je festival začátkem její letošní poutě po letních akcích. „Podpořili jsme kolem 50 festivalů a dalších aktivit, od bohumínského divadla na náměstí přes Colours of Ostrava a karvinský Festival Dokořán až prezentaci beskydských lidových tradic v Košařiskách. Víme, že uspořádat akci pro veřejnost není v dnešní době jednoduché, proto jsme vybírali netradiční aktivity, které lidi pobaví a zpestří jejich každodenní životy,“ řekl ředitel Nadace OKD Jiří Suchánek.

Program festivalu

18. 6.  19:00 Šest žen Jindřicha VIII (muzikál) Divadlo Silesia Ostrava

19. 6. 17:00 Amant (situační komedie) Divadlo Timboj Bohumín

 19:00 Rychlé šípy (minimuzikál) Divadlo Boban Bohumín

20. 6. 19:00 Válka ve třetím poschodí (komedie) Divadlo Štěk Štěpánov

21. 6. 19:00 Hrdý Budžes (monodrama) Dividlo Ostrava

22. 6. 19:00 Dodivadelní výběr (aktovky, skeče) Dodivadlo Dobroslavice

Vladislav Sobol

mluvčí Nadace OKD

mobil:  725 595 417
e-mail:  vladislav.sobol@okd.cz web: www.nadaceokd.cz

Kontakt na pořadatele: Karel Balcar, 737 359 944

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012