Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Mistři footbagu, freestyle fotbalu a breakdance se představí v Ostravě, Orlové a Karviné. V jednom odpoledni nabídnou zábavu pro teenagery na celý rok

Mistři footbagu, freestyle fotbalu a breakdance se představí v Ostravě, Orlové a Karviné. V jednom odpoledni nabídnou zábavu pro teenagery na celý rok

6.9.2012

OSTRAVA (5. září 2012) – Do Ostravy, Orlové a Karviné zavítají mistři světa! Dětem i teenagerům představí disciplíny freestyle fotbal, footbag (hakisak) a break dance, které v posledních letech získávají stále větší popularitu. U nás se rozvíjí zatím hlavně v Praze, ale brzy může být všechno jinak. Show, které proběhnou na Ostravsku a Karvinsku, totiž budou mít pro zájemce další pokračování, především přes virtuální tréninky na facebooku. To vše díky nadšencům z České footbagové asociace a Nadaci OKD, která jejich nápad podpořila.

Profesionální hráči, kteří se účastní závodů a exhibicí doslova po celém světě, přijedou tentokrát na sever Moravy. „Vždy odpoledne vybalíme na nějakém příjemném místě své nádobíčko – vybavení k tréninku, pohodovou hudbu a taky občerstvení, abychom mohli doplňovat energii,“ vysvětlil sedminásobný mistr světa ve footbagu Vašek Klouda.

Zatímco se budou profesionálové věnovat všem zájemcům, postupně si vyberou nejšikovnější adepty, kterým nabídnou účast ve skupině Crew. „Přímo na místě od nás dostanou tričko projektu Dělej něco, ale hlavně jim umožníme další rozvoj jejich talentu. Pro každého člena skupiny Crew vytvoříme tréninkový profil na našem webu www.delejneco.cz, v dalších týdnech a měsících budeme s každým komunikovat prostřednictvím facebooku a youtube. Instruktor pro své svěřence připraví triky a doporučení, společně budou sdílet instruktážní videa a fotky. Ti nejšikovnější budou dostávat nejen naši podporu, ale i pozvánky na akce,“ dodal Klouda.

„Tyto malé sporty jsou perfektní pro duševní i fyzický rozvoj mládeže. Jednak jsou hodně o koncentraci a navíc jsou finančně nenáročné. Instruktoři, které přivážíme, jsou světová špička, profíci, ale zároveň normální kluci, proto věřím, že teenagery z našich sídlišť mají čím zaujmout, a že pro mnohé z nich to nebude jen zábava na jedno odpoledne,“ řekl ředitel Nadace OKD Jiří Suchánek.

Místa a termíny akcí

8. září Orlová 13:00 – 17:00 Klub Spirála

9. září Ostrava 13:00 – 17:00 K-TRIO

10. září Karviná 13:00 – 17:00 ZŠ Mendelova

Sporty

FOOTBAG: Tento stále populárnější sport baví mladí lidi po celém světě. K hraní je třeba mít míček (hak) sešitý z panelů látky či kůže, boty, trochu místa a dva kamarády. Hak se při hře posílá v kruhu za pomocí všech částí těla kromě rukou, přičemž nesmí spadnout na zem.

FREESTYLE FOTBAL: Nové odvětví fotbalu, které využívá kreativitu hráčů spojenou s technikou a citem pro míč. Mnoho lidí si pod pojmem freestyle football představí především žonglování různých částí těla, které znají od Ronaldinha, Ronalda Ibrahimoviče. Diváci jsou uneseni, když je vidí, jak při rozcvičce trénují svou techniku. Avšak ve freestyle footbalu jde o něco jiného. Základem je žonglování, zásadní je ale kreativita a fantazie.

BREAKDANCE: Tanečně-sportovní disciplína je jednou ze základních částí kultury hip hopu, jejími hlavními předpoklady jsou cit pro hudbu a rytmus. Každý taneční a tanečnice má vlastní styl a taneční prvky. Tanec vyžaduje značnou dávku fantazie.

Pro další informace kontaktujte:

Václav Klouda, mobil: 723842435

Pořadatel: Česká footbagová asociace, více na www.delejneco.cz

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012