Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Kyjovičtí rodáci finišují s budováním Zahrady setkání

26.8.2010

KYJOVICE - Opavsko (26. srpna 2010) – Občanské sdružení Kyjovičtí rodáci připravuje na sobotu již sedmou ze série brigád, na kterých občané Kyjovic mění původně neupravenou plochu na hezké prostranství, jež bude sloužit všem vesničanům. Přeměnu dříve nevyužívaného pozemku na Zahradu setkání, jejíž podobu si navrhli sami obyvatelé obce při besedách s architektem, financuje sdružení z grantů Nadace OKD, Nadace České spořitelny i díky pomoci dalších partnerů.

„Hodně práce už máme za sebou. Tentokrát budeme montovat lavičky, na stěnu tělocvičny připevníme akátové kmeny, dokončíme minerální beton a vydláždíme ho oblázky. Tím se budou práce na první části naší Zahrady setkání chýlit ke konci,“ upřesnila předsedkyně sdružení Jana Červenková.

Po úplném dokončení projektu by měl na zahradě být altánek s krbem, jedno hřiště pro malé a druhé pro větší děti nebo lezecká stěna na venkovní stěně tělocvičny.

Sdružení Kyjovičtí rodáci vzniklo na začátku roku 2009 s cílem rozvířit stojaté vody společenského a kulturního života v obci Kyjovice. Snaží se vtáhnout občany Kyjovic do kulturního dění a zároveň posílit jejich pocit sounáležitosti.

Více na www.kyjovictirodaci.ic.cz

Další informace poskytne předsedkyně sdružení Jana Červenková, e-mail: kyjovictirodaci@seznam.cz, mobil: 777 166 077.

Vladislav Sobol

mluvčí Nadace OKD

telefon: 596 262 293
mobil: 725 595 417
e-mail: vladislav.sobol@okd.cz

pro zvětšení klikněte

pro zvětšení klikněte

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012