Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Karviná přivítá díky Nadaci OKD kapelu The Tap Tap

Karviná přivítá díky Nadaci OKD kapelu The Tap Tap

2.10.2014

Ostrava (2. října 2014) - Karviná přivítá koncert tělesně postižených studentů a absolventů Jedličkova ústavu a školy v Praze, kapely The Tap Tap. Ti si svou nezaměnitelnou hudební produkcí, ale i vtipností svého vystupování a nadhledem, s nímž přistupují ke svému postižení, dokázali získat návštěvníky větších i menších festivalů doma i v zahraničí.

Koncert se koná 7. října od 18:00 ve velkém sále Městského domu kultury v Karviné, kde je také možné si vyzvednout vstupenky na akci. Vstupné na koncert je zdarma. Návštěvníci mohou dobrovolným finančním darem přispět na dostavbu Jedličkova ústavu a školy.

Kapela je známá především tím, že se za své handicapy neskrývá, naopak si z nich její členové dokážou udělat legraci. Součástí koncertu je proto také výstava vtipů na téma handicapovaní, která kapelu doprovází v rámci jejich současného turné The Tap Tap načerno – Turné černého humoru 2014. Výstava potrvá do 3. listopadu 2014. Více informací najdete také na www.thetaptap.cz.

„The Tap Tap nevystupují v Karviné poprvé. V roce 2011 hráli spolu s Bárou Basikovou na dobročinném koncertě Nadace OKD u příležitosti dne horníků. Vybírali jsme tenkrát na pomoc Spolku svatá Barbora, jehož prostřednictvím OKD podporuje rodiny, které přišly o živitele při práci v hornictví. A lidé byli opravdu štědří. Doufám, že Karviňáci opět ukážou, že mají srdce na správném místě a podpoří prospěšnou věc i tentokrát,“ říká ředitel Nadace OKD Martin Olša.


Hostem večera, který kapelu hudebně doprovodí, bude karvinský rodák Petr Hudec. Ten statečně bojuje se svým postižením a po tříleté přípravě se stal součástí The Tap Tap. „S Petrem jsme se seznámili před čtyřmi lety. V té době jsme podpořili sbírku na nové klávesy pro něj. On je příklad člověka, který ačkoli je od malička na vozíku a po nepodařené operaci očí nevidomý, stále na sobě pracuje. Takové lidi hledáme a podporujeme. Věřte, že jich není moc. V současné době se Petr s maminkou a bratrem přestěhoval do Prahy, začal studovat na gymnáziu pro zrakově postižené a po tříleté přípravě k nám nastoupil již jako placený muzikant. Máme z něj velkou radost, i když ho čeká ještě hodně práce,“ říká zakladatel a kapelník The Tap Tap Šimon Ornest.

Plakat.jpg

The Ta Tap 1.jpg

 

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012