Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Jedno úžasné odpoledne v Pohádkovém nadačním městečku

Jedno úžasné odpoledne v Pohádkovém nadačním městečku

17.9.2019

V rámci Hornických slavností 2019 jsme v sobotu 14.9.2019 uspořádali, spolu s neziskovými organizacemi, Pohádkové nadační městečko sestavené z deseti organizací, které se postaraly o zábavný program pro děti. Jak je patrné z názvu, městečko se hemžilo pohádkovými postavami a všichni si tak mohli užít pravou pohádkovou atmosféru.

Pro děti byla připravena Pohádková soutěžní cesta s deseti stanovišti. Každá organizace si ve svém stanu připravila soutěžní disciplínu nebo úkol, například šroubování hasičské hadice, střílení foukačkou na troly, překážkový běh, střílení na branku, lovení rybiček, tvoření masek, poznávání obrázků, montessori skládačky, procvičování paměti i zatloukání hřebíků do polene. Za splnění úkolu děti dostaly razítko na soutěžní kartičku a malou odměnu. Jakmile měli posbíraná všechna razítka, mohli si vybrat jednu z krásných cen ve stanu Nadace OKD. Na pohádkovou cestu se vydalo celkem 480 dětí.

O další zábavu neměli děti ani dospělí nouzi. V nadačním stanu si mohly děti vyrobit placku s pohádkovým motivem, nechybělo ani oblíbené vyrábění slizu a na památku si odnesly pohádkovou fotografii s celou rodinou. Krajské středisko volného času Juventus si pro návštěvníky připravilo malování na obličej a netradiční dřevěné hry. Děti si pak mohly zaskákat na dvou skákacích hradech, zkusit bodyzorbing, zajezdit si na ponících, ale taky získat autogram od fotbalistů MFK Karviná.

I přesto, že jsme letos změnili koncept - tematické nadační městečko, zástupci neziskových organizací si oblékli krásné masky, stany si vyzdobili pohádkově a přizpůsobili tomu také program. Jsme rádi za pozitivní ohlasy všech zúčastněných neziskových organizací a že jsou tito skvělí lidé součástí tohoto projektu, protože bez nich by městečko nikdy nevzniklo. Také děkujeme našim brigádníkům, kteří nám v městečku po celou dobu pomáhali.

Všem ještě jednou moc děkujeme za skvělé odpoledne. Fotografie z akce naleznete ZDE.

Tým Nadace OKD

 

 

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012