Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Hřiště v Doubravě budou využívat prckové, školáci, rodiče i senioři

Hřiště v Doubravě budou využívat prckové, školáci, rodiče i senioři

5.5.2011

 

DOUBRAVA (5. května 2011)– Nový prostor doslova pro všechny generace včera obyvatelům Doubravy na Karvinsku předali starostka obce Květuše Szyroká a ředitel Nadace OKD Jiří Suchánek. Obec i nadace se na dvousettisícové investici podílely stejným dílem. Ve vesnici tak vznikl první prostor pro hry dětí i relaxaci dospělých, kteří je budou doprovázet.

Areál v sousedství mateřské školy se pyšní novými průlezkami, domečkem na hraní, lezeckou stěnou a samozřejmě lavičkami. „Hřiště bude přístupné dětem z mateřské a základní školy i rodičům a prarodičům, kteří chodí s dětmi na procházky a najdou zde příjemné prostředí,“ upřesnila ředitelka mateřské školy Radomíra Jasenková.

Spokojenost neskrývala ani starostka Doubravy. „Je to první místo v obci, kde si mohou společně děti s dospělými hrát a zároveň odpočívat. Zároveň bude sloužit i přespolním dětem, které navštěvují naši mateřinku a základní školu,“ řekla Květuše Szyroká.

Doubrava byla výrazně poznamenána těžební činností OKD a potýkala se s úbytkem obyvatel, nyní se do ní život postupně vrací. Obec s pomocí těžařů připravila nové pozemky pro stavbu desítek domů, tisícovky turistů navštěvují místní Dinopark vybudovaný na zrekultivované haldě, z poddolované oblasti Kozinec se za několik let stane unikátní přírodní lokalita pro vodní ptactvo i jiné druhy živočichů, jejíž část budou moci využívat také lidé k rybaření, procházkám či koupání.

„To, co OKD sděluje ve svých tiskových zprávách, se v Doubravě stává realitou, do území dříve zasažených těžbou se vracejí lidé i příroda. Jsme rádi, že se na obnově obce můžeme podílet,“ dodal ředitel Nadace OKD Jiří Suchánek.

Vladislav Sobol

mluvčí Nadace OKD

telefon: 596 262 293
mobil:  725 595 417
e-mail:  vladislav.sobol@okd.cz

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012