Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Hornický orchestr Májovák jede na prestižní festival do Rakouska

15.7.2009

Karviná (15. července 2009) – Nejstarší český hornický orchestr Májovák dnes vyráží na prestižní festival symfonických orchestrů MID EUROPE do rakouského Schladmingu. Na akci vystoupí kolem 2500 hudebníků z celého světa, Česká republika na ní bude mít díky Májováku zastoupení vůbec poprvé v historii. Půjde o velkou propagaci hornické historie i města Karviná, umělcům proto uhradily náklady na cestu a ubytování Nadace OKD a fond karvinského primátora.

„Budeme mít tři samostatné koncerty a vystoupíme také na slavnostním zakončení akce,“ řekl manažer orchestru Petr Ženč, podle kterého je akce významnou příležitosti hlavně pro mladé hudebníky. „Není úplně jednoduché získávat do hudebního tělesa našeho typu mladé talentované lidi. Ale když máme ve svém programu účast na takovýchto prestižních akcích, je to velká motivace například pro mladé talenty ze základních uměleckých škol,“ dodal Ženč.

Festival by měl být pro Májovák odrazovým můstkem k dalším aktivitám. „Pokud se nám bude dařit, určitě navážeme kontakty s pořadateli dalších festivalů či koncertů a dostaneme pozvánky na jejich akce. A to nám umožní další umělecký rozvoj. S trochou nadsázky se dá říct, že díky zahraničním zkušenostem budeme hrát ještě lépe a kvalitněji pro naše nejmilejší publikum na Karvinsku,“ dodal Ženč.

Na koncerty v Rakousku si Májovák připravil skladby zahraničních autorů i severomoravských skladatelů, například Pavla Staňka či Evžena Zámečníka. S orchestrem odcestují rovněž sólista Národního divadla Moravskoslezského Peter Svetlík a zpěvačka Magda Bártková. Májovák budou řídit dirigenti Vlastimil Blažek a Marek Prášil.

Vladislav Sobol

mluvčí Nadace OKD

telefon: 596 262 293
mobil  725 595 417
e-mail:  vladislav.sobol@okd.cz

www.nadaceokd.cz

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012