Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Golfová akademie Nadace OKD po druhé. Hřiště v Karviné bylo opět plné dětí

Golfová akademie Nadace OKD po druhé. Hřiště v Karviné bylo opět plné dětí

16.9.2013

(Karviná, 14. září 2013) – Ani deštivé počasí neodradilo desítky dětí od účasti na finále Golfové akademie Nadace OKD, které se uskutečnilo v sobotu 14. září v areálu golfového hřiště na karvinských Lipinách. Děti tak měly možnost si mnohdy vůbec poprvé zahrát na opravdovém golfovém hřišti.

Zářijové finále bylo vyvrcholením již druhého ročníku golfové akademie, která se pro svůj mimořádný úspěch rozrostla nejen co do počtu přihlášených dětí, ale rozšířila se také geograficky. Celkem se akademie zúčastnilo více než 140 mladých golfistů. Nově se kromě dětí z karvinských základních škol mohli přihlásit také žáci základních škol v Dětmarovicích, Stonavě, Doubravě a Orlové.  Třeba jako Filip Kopel z osmé třídy základní školy v Orlové. „Přihlásit se do golfové akademie byl nápad mých rodičů, kteří chtěli, abych tento sport vyzkoušel. Naučil jsem se toho hodně. Nejvíc mě baví odpalování,“

Dětem se v průběhu akademie každý den věnovalo pět trenérů, bylo pro ně zajištěno občerstvení a každý z účastníků obdržel drobný dárek. To vše zdarma. Pro velký zájem dětí a rodičů vyzkoušet tento sport je velmi pravděpodobné, že se dočkáme dalšího ročníku golfové akademie. Přednost budou mít opět ti, na které se doposud z kapacitních důvodů nedostalo. „V každé skupince je mnoho šikovných dětí a vždy se najde někdo, kdo by se golfu mohl dále věnovat a něčeho dosáhnout,“ upozorňuje hlavní trenér René Pink.

„Vzhledem ke složité ekonomické situaci v těžebním průmyslu pečlivě zvažujeme, jaké projekty realizujeme. Díky úsporám z minulých let můžeme i nadále podporovat především děti, hendikepované a seniory,“ řekl ředitel Nadace OKD Jiří Suchánek.

Hornická nadace se snaží podpořit celosvětový trend dětské obliby golfu, který patří podle odborníků mezi nejzdravější sporty. Je bezkontaktní, umožňuje zdravý pohyb v přírodě, udržuje celkovou kondici, podporuje samostatnost a vlastní rozhodování, posiluje sebevědomí a učí děti smyslu pro fair play.

 

Veronika Kusá

produkční a mluvčí

725 133 515

kusa@nadaceokd.cz

www.nadaceokd.cz

 

Výsledková listina 2. ročníku Golfové akademie Nadace OKD

1.-3. třída

1. místo Stryček Matyáš

2. místo Hahn Sebastián

3. místo Gruszkowski Jakub

 

4.-6. třída

1. místo Vosáhlo Filip

2. místo Kajzarová Kristýna

3. místo Lukáš Jakub

 

7.-9. třída

1. místo Urbančík Marek

2. místo Kleberc Petr

3. místo Waloszek Aleš

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012