Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Golf Klub Lipiny a Nadace OKD hledají mezi karvinskými dětmi Tigera Woodse

Golf Klub Lipiny a Nadace OKD hledají mezi karvinskými dětmi Tigera Woodse

29.5.2012

Ostrava (22. května 2012) – Golf je v Česku stále populárnější mezi všemi vrstvami obyvatel včetně dětí. Nadace OKD chce proto dát šanci školákům z Karviné, kde těžební firma OKD letos na jaře otevřela na rekultivovaných pozemcích originální golfové hřiště mezi dvěma šachtami. Připravuje pro ně Golfovou akademii, které se mohou zúčastnit i začátečníci bez potřebného vybavení.

„Chceme do areálu na Lipinách přilákat místní školáky a ukázat jim, že golf je dnes běžně dostupný sport. Třeba mezi nimi najdeme i opravdové talenty, které jednou nahradí v čele světových žebříčků Tigera Woodse,“ řekl ředitel Nadace OKD Jiří Suchánek.

Golfová akademie Nadace OKD bude zahrnovat tři jednodenní lekce pro celkem 90 dětí, které pod vedením zkušených trenérů absolvují teoretickou výuku, praktický trénink i bodované soutěže. Polovina nejšikovnějších postoupí do finálového turnaje.

Do akademie se mohou zájemci přihlásit nejpozději v pátek 25. května 2012, přihláška je ke stažení na webu www.golflipiny.cz.

Nadace OKD vznikla v lednu 2008. Od té doby rozdělila přes 230 milionů korun na zhruba 1300 veřejně prospěšných projektů, podporuje ale také mimořádné aktivity jako například bezbariérové úpravy areálů hudebních festivalů nebo právě golfovou akademii pro děti. Zakladatelem Nadace OKD je černouhelná těžební společnost OKD, která jí dává každý rok jedno procento ze svého čistého zisku. Mezi další dárce patří společnosti NWR, RPG RE, Green Gas, AWT a OKK Koksovny.

Vladislav Sobol

mluvčí Nadace OKD

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012