Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Festival Dokořán: Hvězdy v režii dobrovolníků

Festival Dokořán: Hvězdy v režii dobrovolníků

1.8.2012

Karviná (1. srpna 2012) – Kapely jako Buty, Vypsaná FiXa, 1000 C, písničkář Jiří Schmitzer nebo slavní zahraniční dýdžejové spolu s desítkami dalších umělců ovládnou tento víkend Karvinou. Vystoupí na Festivalu Dokořán, který si získal svou prestiž díky úžasnému prostředí parku Boženy Němcové, ve kterém vyroste celkem šest scén, a především díky zapojení desítek dobrovolníků, kteří celý festival organizují.

„Dobrovolníci jsme všichni. Já jako šéf festivalu, zvukaři i nováčkové, kteří pomáhají třeba s úklidem areálu. Díky tomu můžeme vstupenky na třídenní festival prodávat za 200 korun,“ vysvětlil ředitel festivalu Dan Cieślar, který se kromě dobrovolníků může spolehnout také na tradiční podporu města Karviná a Nadace OKD.

Festival Dokořán loni dokonce hornická nadace ocenila jako nejlepší projekt v programu Pro radost. „Zaujala nás myšlenka dobrovolnictví v rámci hudebního festivalu. Na dobrovolnické bázi sice u nás funguje více festivalů, ale lidé z Dokořánu to zatím podle mého názoru dotáhli nejdál. Víkendový kulturní mejdan je pro ně inspirací k další celoroční činnosti, takže karvinská kulturní scéna díky jejich iniciativě výrazně pookřála,“ řekl ředitel Nadace OKD Jiří Suchánek.

Program letošního ročníku staví na hudebních stálicích i méně známých alternativních kapelách jako LUNO, Květy, Atari Terror, rakouské My Glorious a výtečné dje z Maďarska a exkluzivně také z Anglie. „Nechceme zbytečně podlézat nějakému obecnému mínění publika. Zkušenosti nás přesvědčili, že máme dělat takovou dramaturgii, jaká se líbí nám,“ dodal Cieslar.

Organizátoři jsou pyšní také na doprovodný program. Návštěvnici festivalu se mohou těšit například na filmové lahůdky, například filmy z festivalu Jeden svět nebo karvinské amatérské horory, či na divadelní scénu s Cirkusem Tety a dalšími soubory. Tato část programu je vedle areálu zdarma pro všechny.

Vladislav Sobol
mluvčí Nadace OKD

mobil: 725 595 417
e-mail: vladislav.sobol@okd.cz web: www.nadaceokd.cz

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012