Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Facebook Nadace OKD nabízí diskuzi pro neziskový sektor

16.9.2010

OSTRAVA (16. září 2010) – Nadace OKD podlehla kouzlu sociálních sítí a založila na Facebooku stránky Cen Nadace OKD. „Nejde o představení nadace, k tomu slouží naše internetové stránky. Chceme veřejnost vybídnout k diskuzi o neziskovém sektoru a o jeho úloze v dnešní společnosti,“ vysvětlila předsedkyně správní rady Nadace OKD Petra Mašínová.

„Mnoho lidí dnes nemá čas studovat pravidla a vyplňovat nominační formuláře. Na Facebooku nám ale mohou dát tip na zajímavý projekt nebo osobnost, jež si ocenění zaslouží,“ dodala Mašínová.

Nadace OKD vyhlásila své ceny ve třech kategoriích – Projekt roku, Osobnost neziskové sféry a Média. Chce tím vyzdvihnout obětavou práci lidí, kteří pomáhají svému okolí.

Uzávěrka nominací Cen Nadace OKD je 27. září 2010. Více informací na www.nadaceokd.cz.


Vladislav Sobol

mluvčí Nadace OKD

telefon: 596 262 293
mobil: 725 595 417
e-mail: vladislav.sobol@okd.cz

*****

Základní informace o Nadaci OKD

Nadace OKD vznikla v roce 2008, od té doby podpořila zhruba 800 projektů celkovou částkou kolem 120 milionů korun. Zařadila se tím mezi největší nadace v České republice, přičemž významnou část financí (kolem 80 procent) rozděluje mezi kvalitní severomoravské projekty.

Ve svých čtyřech programech se zaměřuje na podporu zdravotních a sociálních projektů, rozvoj vzdělávacích a volnočasových aktivit, zlepšování životního prostředí a péči o hornické tradice.

Zřizovatelem a hlavním dárcem nadace je těžební společnost OKD. Mezi další dárce a partnery patří například společnosti New World Resources, OKK Koksovny a GreenGas i firmy ze skupin AWT a RPG RE.

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012