Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Ekonom Petr Zahradník posílil správní radu Nadace OKD

6.10.2010

OSTRAVA (6. října 2010) – Novým členem správní rady Nadace OKD se stal Petr Zahradník. Renomovaný ekonom a expert na Evropskou unii bere své působení v jedné z největších českých nadací odpovědně. „Je mi velkou ctí, že jsem se mohl stát součástí jedné z absolutně nejvýznamnějších nadací, které na poli dobročinnosti v České republice působí. Svou účast v ní vnímám jako zcela komplementární vůči mým aktivitám na poli ekonomickém a finančním,“ vysvětlil postoj k nové roli Zahradník.

Petr Zahradník posuzuje Nadaci OKD v širším celospolečenském kontextu. „Jako ekonom se snažím vidět i pochopit, že prostředí tržní ekonomiky s sebou přináší nejen prosperitu a bohatství, ale i prohlubování materiálních a sociálních rozdílů. Mnoho akutních potřeb sociálního charakteru by nemělo příležitost ke svému naplnění bez dobročinnosti,“ dodal Zahradník.

Další posilou správní rady je Blanka Novotná (dříve Týřová), zakládající ředitelka nadace. Ta se nyní výkonně věnuje jiným aktivitám, ale Nadaci OKD zůstává věrná. „Byla jsem v roce 2008 u zrodu nadace. Více než dva roky jsem pak s neziskovými organizacemi prožívala desítky příběhů, které změnily život stovkám lidí v Moravskoslezském kraji i v celé republice. Jsem ráda, že se na tom nyní mohu podílet dále jako členka správní rady,“ řekla Novotná.

Novým členem rady je také Petr Jonák ředitel korporátní komunikace dopravní skupiny Advanced World Transport (AWT, mezi její základní kameny patří bývalá OKD, Doprava či Čechofracht). „Ve správní radě Nadace OKD chci uplatnit zkušenosti, které jsem v oblasti společenské odpovědnosti získal jak ve skupině AWT, tak při předchozím působení ve Škoda Auto. Rád bych rovněž přispěl k tomu, aby se Nadace OKD stala jedním z lídrů veřejné debaty nejen o roli firem v dárcovství a společenské odpovědnosti, ale také o celkovém rozvoji filantropie v České republice,“ uvedl Jonák.

Zahradník, Novotná a Jonák nahradili ve správní radě Jaroslava Nového, Miloslavu Trgiňovou a Zdeňka Bakalu, kteří se práci pro nadaci věnovali téměř tři roky.

Nadace OKD od svého založení v roce 2008 podpořila přibližně 800 projektů částkou přesahující 120 miliónů korun. V letošním roce se nadace v rámci svých čtyř programů rozhodla přispět na 161 projektů celkovou sumou 19 miliónů korun.


Vladislav Sobol

mluvčí Nadace OKD

telefon: 596 262 293
mobil: 725 595 417
e-mail: vladislav.sobol@okd.cz

*****

Základní informace o Nadaci OKD

Nadace OKD vznikla v roce 2008, od té doby podpořila zhruba 800 projektů celkovou částkou kolem 120 milionů korun. Zařadila se tím mezi největší nadace v České republice, přičemž významnou část financí (kolem 80 procent) rozděluje mezi kvalitní severomoravské projekty.

Ve svých čtyřech programech se zaměřuje na podporu zdravotních a sociálních projektů, rozvoj vzdělávacích a volnočasových aktivit, zlepšování životního prostředí a péči o hornické tradice.

Zřizovatelem a hlavním dárcem nadace je těžební společnost OKD. Mezi další dárce a partnery patří například společnosti New World Resources, OKK Koksovny a GreenGas i firmy ze skupin AWT a RPG RE.

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012