Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Doma až do konce

Doma až do konce

13.10.2021

Mobilní hospic Ondrášek poskytuje každodenní nepřetržitou péči nemocným dospělým i dětem, aby mohli svůj život dožít doma. Zdravotníci poskytují péči zdravotní, sociální, psychologickou i duchovní nejen nemocným, ale také jejich rodinám. Provedou rodinu těžkým životním obdobím a zamezí zbytečnému pobytu pacienta v nemocnici, pocitu odloučení a osamocení a to 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Specializovaná mobilní paliativní péče je zařazena do systému úhrad ze zdravotního pojištění, úhrady pojišťoven však hradí náklady na péči pouze z malé části, i přesto se Ondráškovi podařilo v průběhu roku 2021 dosud poskytknout své služby celkem 160 dospělým a 10 dětem. 

Ondráška podporujeme v grantových řízeních již od samého počátku a myslíme si, že je tato služba jednak velice náročná, obdivuhodná a nesmírně potřebná jak pro pacienty, tak pro jejich rodiny. 

K desátému výročí poskytování paliativní péče natočil Mobilní Hospic Ondrášek spolu s klienty příběhy, ve kterých rodiny popisují jak je spolupráce s Ondráškem ovlivnila, co jim dala a jak na ni vzpomínají.

Na některé z nich se můžete podívat zde příběh Lukáška a příběh Filípka 

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012