Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Do Orlové se po desítkách let vrátilo loutkové divadlo

Do Orlové se po desítkách let vrátilo loutkové divadlo

28.3.2012

Orlová (24. března 2012) – Loutkové divadlo, které provázelo obyvatele Orlové a Doubravy téměř celým minulým stoletím a kvůli těžbě uhlí postupně zaniklo, se po desítkách let v sobotu vrátilo do regionu. Galimortovo divadlo, což je nový název souboru působícího pod křídly Domu kultury města Orlová, bude opět přinášet radost malým i velkým divákům. To vše díky grantu Nadace OKD, která podpořila nákup loutek a potřebné techniky.

Na první představení Bětuška a skřet přišly natěšené děti s rodiči a především dědečky a babičkami. Děti se bavily a sledovaly podívanou o tom, co natropila kašpárkova prostořeká pusa. „Byly tam chybičky, děti občas něco zapomněly, popletly, nepustily mikrofonky, jinak si ale myslím, že představení bylo úspěšné,“ řekl po skončení principál Tomáš Richter. Soubor nyní tvoří pět dětí, které dva dospělí dobrovolníci zasvěcují do tajů loutkoherectví.

Loutkové divadlo vzniklo v Doubravě v roce 1922 pod názvem Loutkářský svět Sokola, později změnilo název na poetičtější V říši loutek a v dobách socialistického realismu se přejmenovalo na Svět loutek Závodního klubu Dolu Doubrava. V 80. letech divadlo zaniklo, jeho budova byla zasažena důlními vlivy.

Vladislav Sobol

mluvčí Nadace OKD

telefon: 596 262 293

mobil: 725 595 417

e-mail:  vladislav.sobol@okd.cz

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012