Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Děti z dětských domovů a svaté Barborky byly díky OKD opět hosty Letních shakespearovských slavností

19.8.2009

Ostrava (19. srpna 2009) – Stejně jako v minulém roce dostaly děti z dětských domovů z Ostravy a Havířova příležitost navštívit Letní shakespearovské slavnosti na Slezkoostravském hradě.

Pořádající agentura PaS de Théatre věnovala Nadaci OKD tři desítky vstupenek na představení Komedie omylů jako výraz poděkování společnosti OKD za loňskou podporu Letních shakespearovských slavností v Ostravě. Nadace vstupenky stejně jako v loňském roce poskytla dětem, které obvykle nemají možnost podobná představení zhlédnout.

Část vstupenek putovala i ve prospěch Občanského sdružení svatá Barbora, jenž pomáhá dětem, kterým zemřel jeden z rodičů na následky pracovního úrazu.

Představení bylo pro děti vybráno záměrně, neboť právě Komedie omylů je nejveselejším kusem z pera slavného britského dramatika a zároveň nejhumornější hrou celých slavností. Fraška plná dvojčat a oblíbených shakespearových protikladů a paradoxů v podání herců předních ostravských divadel je místy skutečnou klauniádou.

„Skvělá atmosféra středověkého hradu, tma, hořící louče, vůně horké medoviny, měsíc na obloze a k tomu plno zábavy, humoru a smíchu,“ zhodnotila své bezprostřední pocity tajemnice Občanského sdružení sv. Barbora Hana Gumpingerová.

„Výborné! Ještě nikdy jsem nebyla na divadle pod širým nebem. To představení nemělo chybu, skvěle jsme se pobavili. Navnadilo nás to navíc k prostudování programu letního kina a mohli jsme se tak vrátit do časů pubertálního mladí,“ doplnila jedna z maminek z Barborky Monika Ciprová.

Mgr. Blanka Týřová

ředitelka Nadace OKD

www.nadaceokd.cz

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012