Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Bezmála 1400 dárců poslalo na konto Nadace OKD (NOKD) celkem 2 722 314 korun

Bezmála 1400 dárců poslalo na konto Nadace OKD (NOKD) celkem 2 722 314 korun

1.2.2019

KARVINÁ (1. února 2019) – Finanční dary určené pro pozůstalé členy rodin horníků z důlního neštěstí na Dole ČSM-Sever ve Stonavě 20. prosince 2018 posílali lidé a firmy z České republiky i ze zahraničí, v průměru se jednalo o 2 tisíce korun. Jednotlivé částky se pohybovaly v rozmezí od 2 korun až po 325 tisíc korun, které na konci ledna na konto NOKD poukázalo Statutární město Ostrava. Dnem 31. ledna 2019 byla sbírka ukončena.

Získané prostředky budou jednorázově přerozděleny mezi manželky, družky a děti horníků na základě jejich žádosti. NOKD nyní zjišťuje aktuální informace o jejich počtu. „Potřebujeme zejména zjistit údaje o manželkách, družkách a dětech. To bude mít vliv na výši finančního daru, protože si uvědomujeme, že například náklady čtyřčlenné rodiny jsou mnohem vyšší než u dvoučlenné. Naší společnou snahou je, aby finanční dary byly předány v co možná nejkratším termínu, bez zbytečných časových prodlev,“ uvedla ředitelka Karolína Preisingerová.

V historii Nadace OKD to je vůbec poprvé, kdy k vyhlášení takové humanitární akce přistoupila. Veřejná sbírka byla vyhlášena následující den po tragédii 21. prosince 2018 a finanční dary začaly na bankovním účtu okamžitě přibývat.

„Jsme hornická nadace a máme velkou úctu ke všem lidem, kteří v dolech pracují. V osudný den pod zemí přišli o život manželé, partneři, otcové, kamarádi, prostě lidé, kteří budou všem scházet. Žádné peníze sice život nenahradí, ale prvotní materiální pomoc je určitě pro pozůstalé rodiny nepostradatelná. Nemůžeme ale zapomenout ani na zraněné horníky, se kterými rovněž soucítíme a přejeme jim brzké uzdravení,“ dodala Preisingerová.

Nadace OKD dodržuje zákon o ochraně osobních údajů a rovněž respektuje přání pozůstalých. Proto jakékoliv bližší informace o rodinách ani podrobnosti o výši jim poskytnutého peněžního daru nebude poskytovat.

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012