Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Baseballisté z Orlové budují vlastní hřiště

30.1.2009

30. ledna 2009, Orlová – Nadšenci z orlovského baseballového klubu SNAILS si letos poprvé zahrají na vlastním hřišti, které si vlastními silami budují Orlové-Porubě v místě známém jako Fojtství. První míčky by tam měly díky podpoře Nadace OKD a České baseballové asociace svištět vzduchem v září.

„Už jsme si zvykli na tréninky v tělocvičně i na to, že zápasy hrajeme jen na hřištích soupeřů. Ale je to organizačně složité, hlavně pro naše žákovské týmy,“ vysvětlil manažer klubu a zároveň elektrikář z Dolu Darkov Pavel Novotný.

O svém hřišti sní baseballisté z Orlové už od roku 2000. „Dlouho ale trvalo, než jsme našli vhodný pozemek, zpracovali projekt a získali potřebné finance,“ řekl na jednom z tréninků Novotný, zatímco kolem létaly míčky odpálené nadějnými hráči nejmladšího týmu. Na palubovce školní tělocvičny právě trénovali mladší žáci.

„Než bude hřiště hotové, musíme zlepšit odpaly a taktiku v poli, aby každý věděl, co má dělat. Někdy trochu zmatkujeme, špatně si nahrajeme a soupeř nám uteče. Ale strašně nás to baví, je to lepší než dívat se na televizi nebo běhat po sídlišti,“ shodli se kluci i jediná přítomná dívka. Kromě nejmladší generace se klub stará také o starší žáky a družstvo mužů.

Vlastní hřiště je odrazovým můstkem pro celou činnost klubu. „Moc nám to pomůže ještě lépe podchytit mladé talenty, nabídneme spolupráci i okolním školám. Když děti baseballu propadnou, znamená to pro ně nové vyplnění jejich volného času. Snažíme se je naučit odpovědnosti a základnímu pravidlu týmových sportů, tedy že každý hráč je nepostradatelný,“ dodal Novotný.

Projekt baseballistů z Orlové zaujal správní radu Nadace OKD podporou mládeže a zapojením všech členů klubu do výstavby hřiště. „Udělají přitom spoustu práce a výsledek pak bude sloužit nejen členům klubu, ale i dalším dětem a dospělým z celého regionu,“ řekla ředitelka Nadace OKD Blanka Týřová.

Sportovní klub má nyní ve třech družstvech 56 členů, o které se stará sedm trenérů a tři zapisovatelé. Slavnostní první odpal na novém hřišti, jehož výstavbu podpořila Nadace OKD částkou 100.000 korun, se chystá na druhou polovinu roku.

Vladislav Sobol

mluvčí Nadace OKD

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012