Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Aby se děti o prázdninách nenudily

Aby se děti o prázdninách nenudily

30.7.2019

Nadace OKD nepodporuje pouze klasické pobytové tábory, ale také příměstské. Co jsou to vlastně příměstské tábory? Je to týdenní docházková akce pro děti a mládež nabízející volnočasový program. Rodiče tento typ táborů vyhledávají především za účelem hlídání dětí a mládeže a vyplňují jejich volný čas, a to obzvláště během prázdnin. Na rozdíl od klasických letních táborů však nenabízejí možnost přespání. Tyto tábory bývají podobně jako pobytové zaměřeny tematicky na rozličné koníčky, jako je sport, kultura, výtvarné umění, nebo získávání a prohlubování vědomostí a dovedností. Mohou celé probíhat na jednom místě anebo jsou sestaveny z cest spojených s poznáváním.

My vám představíme dva projekty, které Nadace OKD podpořila. Z grantu Srdcovka se jedná o již v pořadí třetí Letní tenisovou školu pro děti a mládež pořádanou Tennis Club Karviná, z.s. Patronem tohoto projektu je pan Marek Szarowski, který je zaměstnancem OKD a zároveň předsedou tohoto klubu. Děti od osmi do třinácti let si tak můžou díky kvalitním trenérům vyzkoušet základy tenisu, rozvíjet svou fyzickou zdatnost, ale taky se naučit fair-play.

Spolek Synergia, z.s. pořádá již pátým rokem Příměstský tábor - KIDS SPEAK ENGLISH, kde se děti mají možnost přiučit anglický jazyk zábavnou a nenásilnou formou. Jednotlivé dny jsou obsahově jiné, děti se opravdu nenudí, kromě angličtiny nechybí ani zábava, muzika a tančení, tvoření různých výrobků, hry a sportování a k tomu zajímavý výlet mimo město. Týden děti zakončí představením pro rodiče, kde obdrží vysvědčení a malý dáreček na památku. Tento projekt je financován z grantu Pro region.

Děti si příměstské tábory jistě užily a my jim přejeme krásný zbytek prázdnin.

 

 

 

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012