Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

6. karvinská ABILYMPIÁDA

6. karvinská ABILYMPIÁDA

3.4.2019

Dne 2.4.2019 pořádala MŠ, ZŠ a SŠ Komenského v Karviné 6. ročník ABILYMPIÁDY, což je soutěžení v ručních dovednostech pro zdravotně postižené děti a mládež od 12 do 26 let z celého Moravskoslezského kraje. Pro účastníky bylo připraveno 7 stanovišť a to s disciplínami aranžování květin, studená kuchyně, pletení velikonoční pomlázky, mechanická montáž, drátování, práce se dřevem a korálkování. Soutěžící museli během půlhodiny vytvořit určitý výrobek, který odevzdali k prezentaci a přesouvají se na další stanovište. Tříčlenná porota pak výrobky hodnotí a děti dostanou ceny.

Karvinská ABILYMPIÁDA se stala mezi žáky se speciálně vzdělávacími potřebami velmi oblíbenou. Každým rokem se zvyšuje zájem o tuto akci. Kantoři coby organizátoři se snaží každoročně přijít s novým pro soutěžící zajímavými aktivitami a doprovodnými akcemi.

Nám se akce moc líbila a již nyní se těšíme na další ročník.

Patronem akce za Srdcaře je Miroslav Hlouš z OKD, který působí na Dole ČSM Jih a za svou činnost nepobírá žádnou finanční odměnu.

Na více fotografií z akce se můžete podívat ZDE

 

 

 

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012