Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Nadace OKD rozdělí „Srdcařům“ 1 milion korun

Nadace OKD rozdělí  „Srdcařům“ 1 milion korun

4.12.2015

KARVINÁ (3. prosince 2015) - Nadace OKD při příležitosti oslav patronky havířů svaté Barbory vyhlašuje pro rok 2016 minigrant Srdcovka, určený hlavně zaměstnancům z OKD a dárcovským firmám, které s Nadací OKD spolupracují.

„Je to už pátý ročník, kdy tento grant v rámci nadační činnosti vyhlašujeme. Zejména mezi zaměstnanci OKD totiž evidujeme mnoho aktivních lidí, kteří se ve svém volném čase věnují nejrůznějším veřejně prospěšným aktivitám. Ať už se jedná o sbory dobrovolných hasičů, psí útulky, přípravu a organizaci kulturních a sportovních akcí pro veřejnost a speciálně pak pro děti, zájmové kroužky v různých oblastech činnosti, nebo i kolektivy zdravotně či sociálně znevýhodněných osob. Tito srdcaři mohou pro svou organizaci, v níž aktivně působí, získat finanční podporu, která se řádově pohybuje od 5 000 do 30 000 Kč,“ říká Karolína Drozdová, ředitelka Nadace OKD. Jak dále upřesnila, konkrétní žádosti je nezbytné do nadace doručit mezi 4. prosincem 2015 a 15. lednem 2016.

Minigrant Srdcovka patří mezi nejoblíbenější programy Nadace OKD. Od vzniku programu bylo celkem realizováno přes 230 projektů. Jen v loňském roce jich bylo osmdesát z 96 přijatých podnětů.

Formulář žádosti včetně praktických informací jsou ke stažení na webových stránkách www.nadaceokd.cz. Všem zájemcům rovněž budou po celou dobu trvání výzvy k dispozici vybraní pracovníci, kteří jim pomohou s přípravou projektu a všemi potřebnými formalitami náležitostmi.
Jen pro příklad uveďme, že v uplynulých letech si za získané prostředky například kynologický klub pořídil nové překážky agility, vodáci získali příspěvek na svůj vodácký tábor. Rozdělené peníze posloužily i na pořádání nejrůznějších soutěží, vybavení kluboven, nebo nákup nových sportovních dresů.

Bližší informace naleznete zde.

Karolína Drozdová
ředitelka Nadace OKD

telefon: 596 262 118
mobil: 725 741 195
e-mail: preisingerova@nadaceokd.cz

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012