Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

V HELIOSU mají senioři pestrý program po celý rok

V HELIOSU mají senioři pestrý program po celý rok

11.5.2017

Domov pro seniory Havířov pro své obyvatelé připravuje mnoho aktivit. My máme letos to potěšení být díky projektu „Hipoterapie a kultura pro seniory“ s nimi a pomáhat pracovníkům ve zlepšení kvality života alespoň na dálku.

Hlavní myšlenkou je zlepšit seniorům život a umožnit jim kvalitní trávení volného času. Projekt je rozdělen do dvou cílů a těmi jsou:

  • Přiblížit známé osobnosti české hudební a divadelní scény obyvatelům domova, kteří nejsou schopni z důvodu svého fyzického omezení navštívit kino či divadlo. Cílem je, aby i takto pohybově znevýhodnění uživatelé zůstali nadále v kontaktu s okolím a neuzavírali se sami do sebe.
  • Poskytnout možnost rehabilitace trochu jinak a to za pomocí kontaktu se zvířetem. Hipoterapie využívá interakce s koněm jako prostředek k motivaci a aktivizaci. Pro některé seniory bude tato aktivita odpočinkovou a relaxační, některým jedincům umožní posílení sebevědomí a i z hlediska rehabilitačního má tato aktivita příznivý vliv na udržení správného svalového napětí a dobré fyzické kondice. Celá terapie má nezanedbatelný vliv na psychiku. 

Více informací naleznete také zde

Tým Nadace OKD

Dárci

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012