Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Krnovská CHRPA má jako první na severu Moravy ochrannou známku Práce postižených

Krnovská CHRPA má jako první na severu Moravy ochrannou známku Práce postižených

27.9.2012

OSTRAVA (26. září 2012) – Sociální firma CHRPA, která v Krnově vyrábí bytové doplňky i dárkové a reklamní předměty, provozuje zahradnictví a veřejné toalety, získala jako první moravskoslezská nezisková organizace ochrannou známku Práce postižených v rámci vládního programu Česká kvalita. Organizace zaměstnává 23 lidí, z toho 19 se zdravotním postižením. „Firmy, které si u nás objednají reklamní předměty nebo zahradnické služby, nyní mají jistotu, že jejich peníze jdou opravdu na podporu zaměstnávání hendikepovaných lidí,“ vysvětlil význam ochranné známky šéf Chrpy Petr Světlík.

„Prošli jsme přísným auditem, který se zaměřil na etiku našeho podnikání, počet hendikepovaných zaměstnanců i jejich pracovní podmínky,“ dodal Světlík, jehož sociální firma je součástí Slezské diakonie.

Jedním z hlavních partnerů Chrpy je Nadace OKD, která krnovskou sociální firmu podpořila granty převyšujícími 700 tisíc korun. První z nich byl na rozjezd zahradnictví, druhý na pořízení laserové gravírky, díky níž chráněná dílna rozšíří svůj program o řezání nebo gravírování laserem.

Stejně jako finance jsou pro neziskovou organizaci podnikající na otevřeném trhu důležité kontakty. „A právě proto si aktivit Nadace OKD tolik ceníme. Nabízí nám totiž účast na mnoha akcích pro veřejnost, letos jsme se například zapojili na Colours of Ostrava a dalších festivalech do programu Zážitky bez bariér, kde se prezentovaly i další chráněné dílny,“ řekl Světlík.

Chrpa vznikla před čtyřmi lety, v té době měla 8 zaměstnanců a vyráběla pouze omezené množství reklamních a dárkových předmětů. Od té doby se ztrojnásobil počet zaměstnanců a výrazně rozšířil výrobní sortiment. „Hendikepované lidi dnes nechce téměř nikdo zaměstnávat. Snažíme se naší činností všem dokázat, že i tyto osoby jsou pro společnost přínosem a pracovat nejen chtějí, ale také umí,“ dodal Světlík.

Nadace OKD, která se zaměřuje především na rozvoj moravskoslezského regionu, má podporu pracovní integrace hendikepovaných jako jedno ze svých hlavních celorepublikových témat. Za poslední dva roky podpořila několik desítek chráněných dílen částkou přesahující 15 milionů korun. Získala za to mimo jiné prestižní Cenu VIA BONA. Vladislav Sobol mluvčí Nadace OKD mobil: 725 595 417 e-mail: vladislav.sobol@okd.cz web: www.nadaceokd.cz

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012