Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Karvinský Dům na půli cesty Heřmánek získal Cenu kvality ČR

Karvinský Dům na půli cesty Heřmánek získal Cenu kvality ČR

21.3.2011

KARVINÁ (17. března 2011) - Občanské sdružení Heřmánek z Karviné, které ve městě provozuje stejnojmenný Dům na půli cesty, získalo nejvyšší ocenění, jakého může ve svém oboru dosáhnout - Cenu kvality v sociální péči. Heřmánek, jehož provoz dlouhodobě podporují město Karviná a Nadace OKD, zvítězil v kategorii služeb poskytovaných osobám ohroženým sociálním vyloučením. Porota vybírala ty nejlepší z téměř stovky nominovaných.

Pro Heřmánek znamená Cena kvality ocenění práce odborníků i dobrovolníků a zároveň závazek do budoucna. "Nechceme usnout na vavřínech, zaměřujeme se například na rozvoj práce s mladšími dětmi, aby neskončily v zařízeních ústavní výchovy," řekl ředitel sdružení Pavel Sporysch.

"Do našeho zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc jsme například nedávno přijali čtrnáctiletou Moniku, která se sama obrátila na sociální pracovnice. Nechtěla již žít s matkou - alkoholičkou, která ji zamykala v bytě a často ani nedávala najíst. Monika byla ve špatném psychickém stavu a hrozilo jí umístění do dětského domova, nám se ale podařilo obnovit kontakt s její tetou, která si ji vzala do pěstounské péče," popsal jeden z mnoha osudů Sporysch.

O podobné příběhy se zajímala také odborná porota složená s nezávislých odborníků, která téměř rok posuzovala rovněž metodiku a postup práce s klienty. "Porotce velmi zaujaly naše individuální plány růstu, které připravujeme společně s každým klientem. Mezi jejich nejčastější cíle patří najít a udržet si zaměstnání, dostudovat, naučit se hospodařit s penězi. Díky osvědčeným postupům ověřeným dvanáctiletou praxí se nám to daří na výbornou," dodal Sporysch.

Dům na půli cesty, který Heřmánek provozuje, pomohl ke vstupu do běžného života již více než 550 mladým lidem, z nichž velkou část tvoří odchovanci dětských domovů.

Cenu kvality vyhlašují odborný časopis Sociální péče a Rada kvality ČR pod záštitou Ministerstva práce a sociálních věcí.

Vladislav Sobol

mluvčí Nadace OKD

telefon: 596 262 293

mobil: 725 595 417

e-mail: vladislav.sobol@okd.cz

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012